SENARAI TOP 5 CALON AKHIR ANUGERAH SKRIN (ASK) 2013

Beberapa hari lepas, telah diadakan malam Debaran Anugerah Skrin (ASK) 2013 di mana lima pencalonan akhir bagi setiap kategori telah diumumkan. Untuk makluman anda, Anugerah Skrin 2013 akan bersiaran secara langsung di TV3 pada 29 November 2013 ini dari Stadium Malawati, Shah Alam. Anda juga boleh menontonnya secara online menerusi laman TV3 ONLINE – TONTON.MY.


Berikut adalah senarai penuh calon Top 5 Anugerah Skrin 2013:


Anugerah Skrin 2013


Laporan Khas/ Berita Terbaik

Anak Lorong (Buletin Utama TV3)Chinese New Year Special, Wayang Kulit (Mandrin News 8TV)Rakus (Berita TV9)Syiah Isu Tidak Berpenghujung (Berita TV9)Kanta K-Pop (Buletin Utama, TV3)

Rancangan Dokumentari/Majalah Terbaik

Lama Terbaru (TV9)Nona 2013 (TV3)Detik 12 Malam (TV3)Hip Hoppin’ Asia (TV8)Salam Muslim (Astro Oasis)

Lakon TV Terbaik

Siti Jasmina Ibrahim (Akhirnya Kisah Perempuan)Eirma Fatima (Aku Bukan Malaikat)Azlina Pa’ Wan (Di Bawah Langit Mu)Eenaz Mokhtar (Fatihah Untuk Abah)Mazlan Manan (Mawar Putih Tanda Perpisahan)

Videografi Terbaik

Majalah 3 (TV3)Step Forward Musim 8 (8TV)Magseven (NTV7)Detik 12 Malam (TV3)Hip Hoppin’ Asia (8TV)

Artis Harapan Pantene

Aniekeme Samuel (Aku Bukan Malaikat)Shasha Al Khred (Kawan)Adam Shah (Kawan)Yuswaizar (Mawar Putih Tanda Perpisahan)Hadi Nawawi (Tunggu Sekejap)

Pengarah Terbaik Drama

Eirma Fatima (Aku Bukan Malaikat)Raja Ahmad Alauddin (Di Bawah Langit Mu)Azma Aizal Yusoff (Fatihah Untuk Abah)Bade Haji Azmi (Mawar Putih Tanda Perpisahan)Heykal Hanifah (Neraka Abah)

Lakon Layar Terbaik Filem

Nik Amir Mustapha (KIL)Syafiq Yusof (SAM)Rafidah Abdullah (Istanbul Aku Datang)Mamat Khalid (Rock Oo)Edry Abdul Halim (29 Februari)

Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem

Khir Rahman (Rock Oo)Harun Salim Bachik (KIL)Izzue Islam (29 Februari)Sharnaaz Ahmad (Juvana)Soffi Jikan (Rock Oo)

Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Filem

Erin Malek (Lari)Datin Paduka Umie Aida (Sembunyi)Anne James (KIL)Miera Liyana (Pecah)Yana Samsuddin (2 Kalimah)

Rancangan Hiburan Terbaik

Bella Awards 2013 (NTV7)Tom Tom Bak All Stars (Astro Ceria)Anugerah Blockbuster 2 (Astro Ria)Amekaw Musim 3 (TV3)Anugerah Bintang Popular Berita Harian 2012 (TV3)

Rancangan Realiti Terbaik

Raja Lawak Akhir (Astro Warna)Jetlag (TV9)Showdown 2013 (8TV)The Ultimate Song (8TV)Maharaja Lawak Mega (Astro Warna)

Rancangan Muzikal Terbaik

Shout Awards 2012 (8TV)Laskar Nidji (TV9)Versus 2 (TV9)Rooftop (NTV7)Anugerah Juara Lagu 27 (TV3)

Pengarah Terbaik Filem

Nik Amir Mustapha (KIL)Syafiq Yusof (SAM)Mamat Khalid (Rock Oo)Bernard Chauly (Istanbul Aku Datang)Syed Hussein (Langgar)

Pelakon Lelaki Terbaik Filem

Shaheizy Sam (SAM)Que Haidar (Rock Oo)Redza Minhat (KIL)Remy Ishak (29 Februari)Adi Putra (Langgar)

Pelakon Wanita Terbaik Filem

Christina Suzanne (KIL)Lisa Surihani (SAM)Nadia Aqilah (Zaiton Ceritaku)Nora Danish (Mencari Cinta)Jojo Goh (29 Februari)

Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama

Beto Khushairy (Aku Bukan Malaikat)Azhan Rani (Fatihah Untuk Abah)Amerul Affendi (Hari-hari Terakhir Seorang Seniman)Shukri Yahya (Perempuan Itu Ibuku)Hasnol Rahmat (Tunggu Sekejap)

Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama

Khatijah Tan (Akhirnya Kisah Perempuan)Ruminah Sidek (Mawar Putih Tanda Perpisahan)Liza Abdullah (Neraka Abah)Izreen Azminda (Perempuan Itu Ibuku)Amanda Misbun (Tunggu Sekejap)

Pelakon Lelaki Terbaik Drama

Sharnaaz Ahmad (Di Bawah langit Mu)Faizal Hussein (Fatihah Untuk Abah)Wan Hanafi Su (Hari-hari Terakhir Seorang Seniman)Rosyam Nor (Mawar Putih Tanda Perpisahan)Azhan Rani (Neraka Abah)

Pelakon Wanita Terbaik Drama

Datin Paduka Umie Aida (Aku Bukan Malaikat)Nora Danish (Di Bawah Langit Mu)Sharifah Amani (Fatihah Untuk Abah)Nad Zainal (Mawar Putih Tanda Perpisahan)Sherie Merlis (Perempuan Itu Ibuku)

Drama Rantaian Terbaik

Adam & Hawa (Global Station Sdn Bhd)Dalam Setiap Sujud (Primeworks Studio)Debunga Lalang (Asia Media Content)Karlos (Frontrow Picture Sdn Bhd)Surat Dari Langit Biru (Rashbir Media Sdn Bhd)

Drama Terbaik

Aku Bukan Malaikat (Rumah Karya Citra Sdn Bhd)Di Bawah Langit Mu (Primeworks Studio)Fatihah Untuk Abah (BZ 2121 Productions Sdn Bhd)Mawar Putih Tanda Perpisahan (Suhan Movies & Trading Sdn Bhd)Neraka Abah (Suhan Movies & Trading Sdn Bhd)

Drama Komedi Terbaik

Keluarga Iskandar (KL Motion Picture Company Sdn Bhd)Mentua vs Mentua (Primeworks Studios)Buletin Cinta (Primeworks Studios)Udin Glamor Balik Kampung ( NHF Productions Sdn Bhd)


View the original article here